Балкан Ботевград победи Левски с 83:71 (14:17, 19:12, 26:15, 24:27) в дербито на 15-ия кръг от Националната баскетболна лига.

В зала "Триадица" гостите от Ботевград имаха минимална преднина от 4 точки на полувремето при 33:29, но с много силна игра в третата четвърт успяха да отворят двуцифрена разлика, която да задържат до края.

С победата Балкан вече има 10 успеха през сезона и 3 поражения, с които заема второ място в класирането зад водача Рилски спортист, който е с 13 победи в 13 мача.

Левски остава на трето място с 8 победи и 5 загуби.

Най-резултатен за Балкан бе капитанът Димитър Димитров, който вкара 19 точки. По 14 прибавиха Павлин Иванов и Константин Тошков.

За Левски по 19 точки вкараха Джон Флорвиъс и Асен Великов, а с 12 приключи Златин Георгиев.