Новото попълнение на Байерн (Мюнхен) - Дейли Блинд записа неофициален дебют за "баварците". Нидерландският национален защитник влезе като резерва в 63-ата минута при равенството 4:4 на германския шампион с този на Австрия - РБ Залцбург.

Баварците откриха резултата чрез Лирой Сане. Малко след това Секу Койта изравни. Останалите попадения паднаха през втората част.

Карим Конате и Ноа Окафор дадоха преднина на австрийците, но Байерн отбеляза три поредни гола, за да обърне резултата в своя полза. Те бяха дело на Арийон Ибрахимович, Кингсли Коман и Матис Тел. В 89-ата минута отново Окафор отбеляза за крайното 4:4.

Проверката заради различни проблеми пропуснаха Матайс де Лихт, Ерик Максим Чупо-Мотинг и Леон Горетцка.