Българският талант Николай Неделчев регистрира шестра поредна победа на турнира по тенис за мъже на твърда настилка, който се провежда в Манакор, Испания. Състезанието е от веригата "Фючърс" и е с награден фонд от 15 хиляди долара.

19-годишният българин, който започна от квалификациите, победи на 1/4-финалите друг тенисист, преминал през пресявките - германеца Якоб Шнайтер с 4:6, 6:2, 6:4 в мач, продължил 2 часа и 38 минути.

Родната ракета загуби първия сет, но спечели без проблеми втория. В решаващата част Неделчев поведе с 4:2 гейма, а малко по-късно осъществи нов пробив, с което се поздрави с шести успех и класиране за полуфиналите.

В седмия си мач в Манакор, Неделчев ще срещне втория поставен Даниел Ринкон от Испания. Представителят на домакините се намира на 423-о място в световната ранглиста.