Барселона се класира на финала в турнира за Суперкупата на Испания .

Каталунците елиминираха  Бетис след 2:2 в редовното време и продълженията и 4:2 при дузпите.

Момчетата на Шави Ернандес откриха резултата чрез Роберт Левандовски в края на първата част ,който се възползва от пас на Осман Дембеле, а Набил Фекир възстанови равенството в 77-ата минута след грешка на Феран Торес.

Ансу  Фати отново даде аванс на Барселона в началото на първото продължение, но Лорен Морон изравни след попадение с пета в 101-та минута.

При дузпите за победителите реализираха Левандовски,Кесие,Фати и Педри, а за "зеленобелите" Вилиян Жозе и Морон.

Така решителни се оказаха спасяванията на вратаря Тер Стеген при ударите на Хуанми и Уилям Карвальо.

Финалът е в неделя,когато в" Ел Класико "един срещу друг излизат Реал Мадрид и Барселона.