Фиорентира победи Сампдория с 1:0 в среща от осминафиналите от турнира за Купата на Италия. С успеха "виолетовите" се класираха за четвъртфиналите в надпреварата и там ще срещнат Торино, който елиминира шампиона Милан със същия резултат.

Победното попадение реализира Антонин Барак в 25-ата минута. Нападателят на Фиорентина Лука Йович вкара топката във вратата на Сампдория в 37-ата минута, но след преразглеждане с ВАР, голът беше отменен заради засада.

Фиорентина определено бяха по-добрият отбор, завършвайки с 13 голови положения, от които 4 във вратата. Сампдория завърши с 4 голови положения, но нито веднъж техен футболист не стреля в рамките на вратата.

Процентът владеене на топката отново беше в полза на Фиорентина - 57 срещу 43 за гостите.