Шампионът на България по волейбол при мъжете - Хебър (Пазарджик) записа пета загуба в най-престижния европейски клубен турнир - Шампионска лига.

Възпитаниците на Камило Плачи паднаха с 0:3 (20:25, 16:25, 20:25) гейма от германския шампион Берлин Рисайклинг Волейс в последния си домакински мач, който се игра в препълнетата зала "Васил Левски" в Пазарджик.

Селекционерът на българите даде шанс за изява на почти всички състезатели. Участие не взе наскоро възстановилият се от контузия Николай Николов.

Поражението остава родния тим на последната позиция в група "B" с актив от 2 точки (5 загуби от 5 срещи). Днешният съперник вече е с 8 точки на третото място. Берлинчани имат 3 успеха и 2 поражения. Убедителни лидери са Халкбанк и Варта Заверче, които след вчерашната победата на тима от Анкара с 3:2 гейма вече имат еднакъв актив от по 10 точки.

Последният мач от груповата фаза на Шампионската лига за пазарджиклии е на 25-и януари срещу турския гранд Халкбанк.