Отборът на Торино поднесе изненадата в турнира за Купата на Италия, след като отстрани шампиона на страната Милан още във фазата на осминафиналите.

Играчите на Стефано Пиоли загубиха домакинството си 0:1 след продължения и въпреки че опонентът им остана с човек по-малко на терена в 70-ата минута, след като с червен картон беше изгонен защитникът Кофи Джиджи. За Милан това беше първи мач в турнира за Купата, а гостите им играха и в предишната фаза, когато отстраниха Палермо след успех с 3:0.

Победният гол за Торино срещу шампиона на Италия реализира резервата Мичел Ндари Адопо, който се разписа в 114-ата минута.

За играчите на Стефано Пиоли това е втора загуба от този съперник през сезона, след като в края на октомври Торино победи Милан с 2:1 в първия мач между двата отбора в Серия А, което беше единствената шампионатна загуба на "росонерите" като гости през 2022 година.