Сръбският тенисист Ласло Джере направи изненадата на деня на турнира по тенис от сериите "ATP 250", който се провежда в Оуклънд, Нова Зеландия.

В среща от втория кръг представителят на западната ни съседка елиминира втория поставен Каспер Рууд от Норвегия с 3:6, 6:3, 7:6(3) за 2 часа и 9 минути игра.

Мачът започна със закъснение заради дъжд.

Третият в света скандинавец започна силно срещата и поведе с 6:3 след малко повече от половин час игра.

Втората част се разви по идентичен начин, но в полза на  Джере, който проби в четвъртия гейм, след което задържа подаванията си и изравни сетовете.

Третата част започна с възможности за пробиви и на двамата, но до такива така и не се стигна и всичко трябваше да се реши с тайбрек.

В него Джере поведе с 6:1 и малко по-късн затвори на 3 мача.

В следващия кръг сърбинът, който е 70-и в света, ще играе с Констант Лестиен от Франция, победил сънародника си Грегоар Барер с 2:1 сета.