Балканска лига по баскетбол се подновява днес с първия мач за 2023 година, който е и дерби между българските отбори в турнира.

Берое приема Левски в собствената си зала в Стара Загора в 19:00 часа. Домакините са на шесто място в Националната баскетболна лига, а състезателите на старши треньора Димитър Ангелов са трети. В класирането на Балканската баскетболна лига позициите на българските отбори са разменени, Левски е под Берое като двата отбора заемат пето и шесто място и се борят да си гарантират участие в плейофите.

Берое и Левски ще играят за трети път през сезона във всички турнири, след като "сините" спечелиха мача за първенство, а старозагорци взеха първия двубой между двата състава в Балканската лига.