Седемкратният победител в турнири от Големия шлем Джон Макенроу коментира световната №1 при тенисистките Ига Швьонтек от Полша.

Пред Eurosport американецът бе категоричен, че в момента Швьонтек е категорична №1 и фантастичен спортист.

Макенроу добави, че с феноменалните си отигравания от дъното на корта полякинята много му напомня на Новак Джокович.

Американецът допълни, че би бил крайно изненадан, ако Швьонтек не успее да спечели поне още два пъти Откритото първенство на Франция. Освен това, полската тенисистка се е научила да играе отлично на твърда настилка, което я прави и абсолютен фаворит на всеки турнир.

През миналия сезон 21-годишната Швьонтек спечели седем титли на сингъл, сред които и тези от "Ролан Гарос“ и Откритото първенство на Съединените щати.

Полякинята стана и първата тенисистка от 2013 година насам, която е успяла да изиграе поне десет финала в турнири от един сезон. Тя е и петата тенисистка, спечелила не по-малко от осем трофея за сезон на сингъл пред 21 век.