Най-добрият български тенисист - Григор Димитров, започна участието си на демонстративния турнир "Куйонг Класик" (Kooyong Classic), който се провежда в Мелбърн, Австралия с успех.

Първата ни ракета в мъжкия тенис победи шампиона от Мастърса в Синсинати през миналия сезон - Борна Чорич със 7:6(5), 7:6(3).

Двубоят продължи час и 46 минути. Двамата тенисисти не успяха да пробият сервисите си, но в тайбрека и на двете части 29-ия в света българин беше по-съобразителен и стигна до успеха.

Това е втора победа за Димитров на сингъл преди старта на Откритото първенство на Австралия.

Бившият номер 3 в света при мъжете започна годината с участие на "Юнайтед къп", където първо загуби с 1:2 сета от четвъртия в света Стефанос Циципас, а след това победи Давид Гофен с 2:0 сета.

В днешния ден от турнира "Куйонг Класик" (Kooyong Classic) победа записа и представителят на домакините - Алекс де Минор, който победи бившия шампион от Откритото първенство на САЩ - Доминик Тийм (Австрия) с 6:4, 6:4 за час и 38 минути игра. Демонстративният турнир продължава до 12-и януари.