Монтана 2003 победи със 77:74 (17:16, 17:20, 22:18, 21:20) у дома Рилски спортист в среща от първия кръг на първата тройка в женския баскетболен шампионат на България.

Гостите от Самоков поведоха с 14:9 само минута и половина пред края на първата част, но Монтана успя да направи обрат до 17:16.

В средата на втория период се стигна до 26:26, но Рилски спортист се оттегли на почивка с две точки преднина в резултата. Кош на Габриела Николова и серия от 5:0 направи резултата 46:44 в полза на домакините в петата минута на третата четвърт. Последва нова равностойна игра, но Монтана имаше две точки аванс след 30 минути игра.

В последната част монтанки успяха да направят резултата 74:67 след кош на Борислава Денчева, а последният щурм на Рилски спортист не успя да обърне развоя на събитията.

Най-резултатна за домакините стана Габриела Николова с 21 точки, а нейната съотборничка Александра Петрова добави още 16.

За гостуващия състав с трипъл-дабъл се отличи Вероника Джикова, която завърши с 22 точки, 12 борби и 13 асистенции.