Манчестър Юнайтед срази у дома Евертън с 3:1 в първия мач от третия кръг за Купата на Англия - FА Къп, записвайки седма поредна победа във всички състезания и продължава в следващата фаза на турнира.

На "Олд Трафорд" Антони даде ранен аванс на домакините още в 4-ата минута, но 10 по-късно Конър Коуди изравни. В 52-ата минута обаче Коуди си отбеляза автогол. В 75-ата минута ВАР не зачете гол на Доминик Калвърт-Люин заради засада, а в последните секунди на добавеното време, Маркъс Рашфорд оформи крайния резултат от дузпа, разписвайки се в пети пореден двубой.

Отборът на Тен Хаг допусна първи гол след паузата за Световното първенство, но това едва ли ще притесни много наставника, тъй като това бе пета поредна победа за тима след подновяването на клубния футбол.

Евертън имаше своите шансове, но записа поредна загуба, а феновете на "карамелите" призоваваха за оставки още преди да е започнала срещата.