Селта постигна четвърта победа в испанската Ла Лига, надделявайки над последния в класирането тим на Елче с 1:0 като гост в среща от 16-я кръг.

Единственото попадения в двубоя реализира Яго Аспас в 5-ата минута. Домакините завършиха с човек по-малко след червен картон на Педро Бигас в добавеното време от срещата.

Успехът помогна на тима от Виго да излезе от зоната на изпадащите отбори и вече са 16-и в 16 точки като нямат поражение от три мача. За последно Селта загуби в началото на ноември от Осасуна с 1:2.

За Елче загубата е под номер 12, а тимът е на дъното с едва 4 точки, постигнати от 4 равенства.

Тимът на аржентинския наставник Хорхе Алмирон все още няма успех този сезон като най-вроятно ще се сбогува в края на сезона с първия ешелон на испанския футбол.