Лидерът в италианската Серия А Наполи започна 2023 година със загуба, след като отстъпи при гостуването си на Интер с 0:1 в дербито от 16-ия кръг на шампионата. Голът на стадион "Джузепе Меаца" реализира нападателят Един Джеко в 56-ата минута, за когото това беше 105-и гол в Серия А.

За Наполи загубата от Интер е първо поражение през настоящия сезон в първенството. Въпреки това тимът на Лучано Спалети остава лидер в класирането, но преднината им пред втория Милан вече е 5 точки. Интер вече са на четвъртата позиция с 33 точки, на една зад третия Ювентус.

В другата късна среща Удинезе увеличи серията си от мачове без загуба в шампионата на 8, след като достигна до равенството 1:1 при домакинството си на Емполи. Първо Балданци даде аванс на гостите през първото полувреме, а в 70-ата минута Роберто Перейра изравни. Удинезе е на осмо място в класирането, на 2 точки от "Топ 6“ и на 7 пред 13-ия Емполи.