Лече победи Лацио с 2:1 в мач от 16-ия кръг на италианската серия А. За "лациалите“ това е второ поредно поражение след това от Ювентус с 0:3 в предходния кръг.

Чиро Имобиле даде аванс за гостите след гол в 14-ата минута, но домакините обърнаха през втората част чрез попадения на Стрефеза и Коломбо.

Успехът е трети пореден за Лече за първенство, с което тимът на Марко Барони се отдалечи на 9 точки от зоната на изпадащите.

Лацио остава остава с 30 точки на 5-ата позиция, но с толкова е вече и Рома, който спечели домакиниството си на Болоня с гол на Лоренцо Пелегрино от дузпа.

В останалите срещи до този момент: Сасуоло загуби домакинството си на Сампдория с 1:2. Българският национал Петко Христов остана резерва за Специя при равенството 2:2 с Аталанта.

Торино не успя да победи последния Верона, завършивайки 1:1, а шампионът Милан започна годината с успех с 2:1 над Салернитана като гост.