Бившият лидер в световната ранглиста - Новак Джокович стартира успешно 2023-а година на сингъл.

Сърбинът победи с 6:3, 6:2 представителя на Франция Констант Лестиен за час и 16 минути в среща от първи кръг на турнира от сериите ATP 250, който се провежда в Аделаида, Австралия.

Мачът беше първи между двамата в кариерата им до момента. Петият в света и поставен под номер 1 в основната схема представител на западната ни съседка не загуби нито един гейм на свой сервис в мача.

В следващата фаза Джокович ще се изправи срещу друг французин - Куентин Халис, който спечели квалификациите, а на старта на основната схема надделя над Джордан Томпсън от Австралия с 2:0 сета.

Новак Джокович загуби първия си мач за годината, падайки в тандем с канадеца Васек Поспишил при двойките на същия турнир.