Олимпик Марсилия победи като гост Монпелие с 2:1 в мач от 17-ия кръг на френското футболно първенство. В 47-ата минута Нуно Тавареш дада аванс на Марсилия. Португалският талант, който беше привлечен под наем от Арсенал, не остави шанс на вратаря на гостите Омлин, вкарвайки с плътен удар. В 61-ата Максим Естев от домакините си отбеляза автогол и Олимпик поведе с 2:0. В 87-ата минута Тавареш получи червен картон, което активизира Монпелие. В първата минута на добавеното време Тежи Савание намали от дузпа за 1:2, но до нова промяна не се стигна. С победата Марсилия остават на 3-а позиция с актив от 36 точки. Това беше четвърти пореден спечелен мач за тях за първенство. Монпелие са 14-ти със 17. В друга среща от кръга Рен победи Ница като домакин и изкачи отбора на Бруно Женесио на четвърто място в Лига 1. В герой за домакините се превърна Бенжамен Буриго. Халфът продължи да демонстрира страхотна форма още отпреди паузата за Световното първенство и донесе трите точки на своя тим с попадение в 89-ата минута за крайното 2:1. Загубата остави Ница на 11-о място с 21-а.