Две от основните фигури в състава на Пари Сен Жермен - Килиан Мбапе и Ашраф Хакими, ще получат почивка от наставника на парижани Кристоф Галтие.

В неделя столичани допуснаха първата си загуба в Лига 1 през сезона, отстъпвайки с 3:1 в гостуването на преследвача си Ланс. Парижани бяха без аржентинецът Лионел Меси, който получи допълнителна почивка заради спечелената световна купа и без бразилецът Неймар, който си изкара червен картон при победата над Страсбург.

Французинът Мбапе започна като титуляр в 6 от 7-те мача на Франция в Катар, а Хакими игра във всичките 7 двубоя на Мароко на Мондиала в Катар.

"Мбапе и Хакими ще получат няколко дни почивка, за да могат да починат и да се възстановят", заяви Галтие след поражението вчера.

Според медиите във Франция, двамата ще се завърна в игра за ПСЖ на 15-ти януари, когато актуалите шампиони гостуват на Рен.