Манчестър Юнайтед победи с 1:0 като гост Уулвърхемптън в мач от 18-ия кръг на Премиър лийг. Победното попадение вкара Маркъс Рашфорд в 76-ата минута след асистенция на Бруно Фернандеш и чудесен индивидуален пробив в наказателното поле. Крилото на "червените дяволи" влезе от резервната скамейка, тъй като бе изваден от титулярния състав заради дисциплинарни проблеми. След нулевото първо полувреме и неефективните действия на отбора в атака, мениджърът Ерик Тен Хааг пусна англичанина на почивката и той му се отплати по най-добрия начин.

Рашфорд отбеляза и второ попадение в 84-ата минута, но то бе отменено след намеса на ВАР заради игра с ръка.

Това е трета поредна победа за 20-кратния шампион на Англия след паузата за Световното първенство в Катар след 2:0 над Бърнли за Купата на Лигата и 3:0 над Нотингам Форест в предишния кръг.

С днешния успех, Юнайтед завършва 2022 година на четвърто място във временното класиране с 32 точки. Уулвърхемптън заема 18-та позиция с 13 точки.