Българият отбор загуби с крайното 1:4 победи в първи кръг от група "А“ на новия турнир по тенис за смесени състави "United Cup“, който се провежда в Пърт, Австралия.

Днес тимът ни регистрира 1 успеха и 2 поражения. Първо Виктория Томова падна с 3:6, 2:6 от световната №6 Мария Сакари, а след това Димитър Кузманов донесе първи успех за страната ни в надпреварата, надделявайки с 6:1, 6:1 над Михаил Перволакис.

В последния мач - срещата на смесени двойки, Адриан Андреев и Гергана Топалова отстъпиха на тандема Мария СакариСтефанос Циципас с 4:6, 4:6 в мач, продължил час и 14 минути.

Вчера Григор Димитров отстъпи пред четвъртия в света Циципас с 1:2 сета. Със същия резултат Изабела Шиникова падна от Деспина Папамихаил

На 31-и декември България ще се изправи срещу третия тим в група Белгия. Срещите започват в 04:00 часа с двубой между Шиникова и Алисън Ван Уутванк, а след това ще се играе мачът на първите ракети при мъжете - Григор Димитров и Давид Гофен.