Отборът на Пари Сен Жермен поднови кампанията си във френската Лига 1 с победа. Столичани победиха гостуващия тим на Страсбург с 2:1 в мач от 16-ия кръг на френската Лига 1.

Домакините откриха резултата в 14-та минута чрез гол на Маркиньос. 6 минути след началото на втората част бразилецът отново се разписа, но този път в своята врата. В 61-та минута Неймар получи жълт картон за нарушение, а само две минути по-късно бразилецът бе изгонен с втори жълт картон заради симулация.

В заключителните минути играчите на Кристоф Галтие натиснаха, но добрите намеси на вратаря на гостите и на защитата пред него предотвратиха втори гол за ПСЖ.

Така се стигна до четвъртата минута на продължението, когато съдията Клеман Тюрпен отсъди дузпа за парижани, която бе реализирана от Килиан Мбапе.

ПСЖ остава едноличен водач във временното класиране с 44 точки, докато Страсбург е напредпоследното 19-то място с 11 пункта.