Отборът на Кучине Лубе Чивитанова, с национала Александър Николов в редиците си, постигна деветата си победа в редовния сезон в италианската волейболна Суперлига.

В мач от 13-ия кръг на шампионата Чивитанова победи като гост Падова с 3:0 гейма (25:22, 25:14, 25:1). Мачът продължи час и 9 минути.

За Падова това бе девета загуба за сезона.

Николов започна в стартовия състав на Чивитанова, като завърши мача с 6 точки. Най-резултатен с 13 бе Иван Зайцев. За Падова Душан Петкович реализира 10 точки.

Тренто, с Матей Казийски в редиците си, победи у дома воденият от Радостин Стойчев и с национала Алекс Грозданов тим на Верона с 3:0 гейма (25:13, 25:13, 25:16) за малко повече от час.

Казийски завърши мача с 11 точки. Сречко Лисинац бе най-резултатен с 15.

За Верона Максим Сапожков приключи с 9 точки. Алекс Грозданов започна в стартовия състав на Верона, като завърши мача с 1 точка.

За Тренто това бе осма победа за сезона, а Верона регистрира шеста загуба.