Брентфорд и Тотнъм завършиха 2:2 в първия мач от Висшата лига след паузата за Световното първенство в Катар. Виталий Янелт откри в 15-ата минута за домакините, а Айвън Тони покачи в 54-ата. Хари Кейн намали на 1:2 в 65-ата, а Емил-Хойберг оформи крайния резултат в 71-ата минута. Така Брентфорд се изкачи на девето място с 20 точки, а Тотнъм остава четвърти с 30.

От 12-те футболисти на Тотнъм, участвали на Мондиала, мениджърът Антонио Конте извади от състава вратаря Юго Лорис и аржентинеца Кристиан Ромеро, които играха във финала на Световното първенство.

Конте имаше и други проблеми със състава. Родриго Бентанкур пропусна срещата заради наказание, докато бразилският нападател Ричарлисон ще отсъства 3-4 седмици заради контузия, която получи в Катар.