Старши треньорът на сръбския баскетболен отбор Цървена звезда - Душко Иванович разкри, че задача номер 1 за неговия отбор при победата над Олимпиакос е била опазването на българското крило Александър Везенков. Българинът, който е сред водещите реализатори и борци в турнира, завърши само с 13 точки и 6 борби.

Звезда победи Олимпиакос с 90:86 в мач от 15-ия кръг на Евролигата, а след мача Иванович сподели, че гръцкият тим е сред фаворитите за достигане до "Финалната четворка".

"Трябваше да спрем Александър Везенков. В първите 20 минути имахме проблем с борбата под коша, но през второто полувреме подобрихме представянето си и направихме нужното, за да спечелим мача“, каза Иванович.

В следващия си мач на 28-ми декември Олимпиакос гостува на АЕК в гръцкото първенство, а два дни по-късно за Везенков и съотборниците му са гости на Панатинайкос в 16-ия кръг на Евролигата.