Раковски записа трета победа в регион Юг на ББЛ "А“ група. В среща, изиграна тази вечер в зала "Иван Симеонов“ в Пазарджик“, тимът надви друг състав, намиращ се в долната половина на класирането – Локомотив (Пловдив) с 80:49 точки.

След този двубой победителите днес са с баланс 3-8, докато днешният им съперник е с 2-9.

Двата тима многократно си разменяха водачеството в началните минути на мача, но след десет минути игра Раковски взе леко предимство за 15:12. Тимът обаче доминираше в подкошието и въпреки повечето грешки, които направи, на почивката дръпна с 37:25.

Пловдивският отбор продължи да прави пропуск след пропуск и след паузата. Той вкара едва 5 точки в третата част и след 17% успеваемост при стрелбата от игра в мача до момента, преди заключителната четвърт вече изоставаше с 30:57. В оставащото време играта бе много равностойна, като Раковски нямаше проблем да задържи солидния си аванс и да спечели.

Кристиян Русинов бе най-резултатен за победителите с 20 точки, но и 6 грешки. Александър Болашиков отбеляза 13 точки, с 11 е Георги Караджинов.

За Локомотив единствено Иван Гьошев завърши с двуцифрен актив – 10 точки.