Носителят на всички най-важни титли в света на футбола и настоящ световен шампион със състава на Аржентина - Лионел Меси заяви, че ще продължи да играе за националния отбор "още няколко мача като световен шампион“, след спечелването на титлата от Мондиал 2022 в Катар.

35-годишният Меси реализира седем гола и три асистенции по време на Шампионата на планетата в Катар, ставайки първият футболист, който вкарва гол във всеки един етап от надпреварата.

Той спечели наградата за най-добър играч на Мондиал 2022, а французинът Килиан Мбапе взе отличието за голмайстор на турнира.

Аржентина спечели трета световна купа по футбол след като победи вече бившия световен шампион - Франция със 7:5 (3:3 след редовното време и продълженията) гола във финала на шампионата на планетата, който се проведе на стадион "Лусаил" в Катар.