Антон Синапов се класира на 82-ро място в спринта на 10 километра при биатлонистите от Световната купа в Анеси, Франция, съобщава сайтът на Международната федерация по биатлон.

Синапов се представи най-добре от българите, като направи един пропуск в стрелбата и остана на 3:36.7 минути от победителя Йоханес Тингнес Бьо. Норвежецът, който бе фаворит за първото място, бе перфектен в стрелбата, като пробяга дистанцията са 22:52.2 минути за петата си победа за сезона.

Втори остана друг норвежки биатлонист - Стурла Холм Легрейд. Той бе по-бавен от Бьо със 17,6 секунди.

За място на почетната стълбичка се пребори и Бенедикт Дол от Германия, останал на 38,8 секунди от победителя.

Владимир Илиев остана 90-и, на 4:01.9 минути след Йоханес Тингнес Бьо.

Васил Зашев  е 98-и от 99 финиширали биатлонисти.

В подреждането за Световната купа след шест старта за сезона води Бьо с 479 точки, пред Легрейд с 400 и Емилиан Жаклен от Франция с 281 точки. Владимир Илиев заема 36-о място с 43 точки.