Българският волейболен шампион при мъжете Хебър (Пазарджик) загуби от полския гранд Алурон Варта (Заверче) с 3:0 (26:24, 25:15, 25:17) гейма в четвърти мач от груповата фаза на най-престижния европейски турнир – Шампионска лига. Срещата се игра в спортен център "Центрум Домброва Гурнича“. Най-резултатен за победителите стана сръбският национал Урош Ковачевич, който реализира 15 точки. Милош Знишол добави 11, а Давид Конарски завърши с 9.

За Хебър Симон Хирш и Якопо Масари приключиха с по 10, а Виктор Йосифов добави 5. Малко преди срещата стана ясно, че Хебър (Пазарджик) се раздели със сръбския диагонал Петър Премович. Състезателят облече екипа на българския първенец по спешност преди началото на сезона, заради контузия на германеца Симон Хирш.

В първия мач между Хебър и Заверче, който се проведе в зала "Васил Левски", поляците надделяха с 3:1 гейма след оспорван мач.

Поражението е четвърто поредно за състава на Камило Плачи, след което българите остават на дъното на класирането в група "B" без победа и актив от 2 точки. Алурон са първи с 3 успеха и 1 поражение и 9 точки, следвани от турския Халкбанк, който има същия баланс, но точка по-малко. Трети са Берлин Рисайклинг Волейс. Германците имат 2 победи и 2 загуби.