Волейболният отбор Дея Спорт Бургас спечели домакинството си срещу гръцкия Олимпикос с 3:2 гейма, но въпреки това отпада от турнира Challenge cup. В срещата реванш от осминафиналите на третия по сила европейски клубен волейболен турнир воденият от Андрей Николов тим изпусна шансовете си да отстрани гръцкия гранд. След като в първата среща Олимпиакос се наложи с 3:0 гейма, волейболистите на Дея Спорт се нуждаеха от победа със сищия резултат или да загубят максимум един гейм, за да се стигне до решителна част и "Златен гейм“. За съжаление в собствената си зала "Младост“ бургаският тим изпусна именития си гръцки опонент, отстъпвайки в първия гейм с 27:29, а във втория с 23:25. Така още преди да е приключил мача беше ясно, че пътят на Дея спорт в Challenge cup приключва на осминафиналите. След като допуснаха изоставане с 0:2 гейма в срещата реванш играчите на бургаския тим все пак постигнаха забележителен обрат, затарайки следващите три части с 25:18, 30:28 и 18:16.

За победата над Олимпиакос допринесоха най-много Тодор Вълчев с 28 точки, Стефано Патриарка с 15 и Николай Учиков с 13 точки. Именно тримата състезатели на Дея Спорт станаха и най-резултатните волейболисти в срещата.

Гръцкият тим ще играе на четвъртфиналите с победителя от двойката Стяуа (Букурещ) - Апоел Мате-Ашер Акко.