Португалската футболна федерация предложи на Жозе Моуриньо да води националния отбор. Това съобщава Sport.es като се позовава на La Gazzetta dello Sport.

Според източника Моуриньо е основният претендент за поста старши треньор. Отбелязва се, че от федерацията вече са се свързали с 59-годишния специалист и са го поканили да съвместява работата в националния отбор и италианския клуб Рома.

Моуриньо е начело на Рома от 2021 г. Този сезон след 15 кръга на италианското първенство римският клуб е на седмо място. Общо през кариерата си той спечели трофея от Шампионската лига, Купата на УЕФА и Лига Европа - два пъти с различни отбори, спечели Лигата на конференциите и многократно водеше отбори до победи в националните първенства.

На 10 декември Португалия не успя да стигне до полуфиналите, губейки от Мароко. Срещата завърши при резултат 0:1. Отборът участва в турнира под ръководството на португалеца Фернандо Сантуш.