Берое победи Черноморец със 78:71 (19:17, 21:16, 11:22, 27:16) като гост в Бургас в мач от десетия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. Старозагорци записаха четвърти успех от 9 изиграни срещи и заемат петото място във временното класиране, докато Черноморец допусна шеста загуба от 9 мача и вече е шести в подреждането.

Под въпрос за гостите бяха Дариъс Хол, Александър Тодорович и Дарин Иванов, но и тримата взеха участие.

Двата състава изиграха много оспорван двубой. След равностойна първа част, баскетболистите на Берое имаха преимущество до почивката, повеждайки с 40:33 след 20 минути игра. Последва по-добра трета четвърт за домакините, които обърнаха до 55:51 в своя полза преди заключителния период. Със серия от 6 безответни точки старозагорци поведоха с 60:58 при оставащи 7 минути и удържаха водачеството до края.

Ти Кей Идоджи бе най-резултатен за победителите с 20 точки и 6 борби, а Дариъс Хол оформи "дабъл-дабъл“ с 18 точки и 11 борби.

Мунис Туту отбеляза 27 точки за бургазлии, а Кинг Революшън се отчете с 19 и 9 борби. В игра влезе и 44-годишният помощник-треньор на домакините Михаил Капитанов.

Черноморец ще приеме Ямбол в следващия кръг, а Берое посреща Черно море Тича на 17 декември.