Монтана победи с 82:60 (19:16, 20:16, 22:17, 21:11) Рилски спортист в последна среща от осмия кръг на женското баскетболно първенство.

Почти до края на първото полувреме гостенките от Самоков се държаха на изоставане до 5 точки спрямо по-опитния отбор на Монтана. В края на първите 20 минути монтанчанки направиха серия от 7 безответни точки, а веднага след старта на второто полувреме разликата за пръв път стана двуцифрена.

Последната четвърт започна със серия от 8:0 за домакините, което предреши изхода на срещата.

Най-резултатни за Монтана бяха Валерия Алексиева и Габриела Николова с по 15 точки, а Алекса Харт вкара 14.

За Рилски спортист Радина Илиева приключи с 18 точки. Още 15 вкара Деница Манолова.