Националният отбор на Мароко се класира за полуфиналите на Световното първенство по футбол в Катар.

Възпитаниците на Уалид Реграги победиха Португалия с минималното 1:0, превръщайки се в първия африкански отбор, който достига до 1/2-финал на Мондиал.

Единственото попадение на мача, който се игра на стадион "Ал Тумама" в Доха, отбеляза нападателят на Севиля Юсеф Ен Несири в 41-та минута, засичайки с глава центриране на Яхия Атият Алах.

Националният селекционер на Португалия - Фернандо Сантош, отново остави Кристиано Роналдо извън стартовата единайсеторка. 37-годишният бивш играч на Манчестър Юнайтед все пак се появи в игра в 51-та минута, но усилията му се оказаха недостатъчни за изравнителен гол.

"Лъвовете на Атлас" доиграха срещата с 10 човека, тъй като влезлият като резерва Уалид Шедира получи два жълти картона в края на срещата.

Мароко ще научи противника си на полуфинала тази вечер, когато един срещу друг в последен 1/4-финал ще се изправят отборите на Англия и Франция.