Отборът на Арсенал постигна категоричен успех в първия си мач от приятелския турнир за Суперкупата на Дубай, побеждавайки френския Лион с 3:0. Възпитаниците на Микел Артета си решиха мача още преди почивката. Головете за "артилеристите" отбелязаха Габриел Магаляеш в 19-та, Еди Нкетия в 33-та и Фабио Виейра в 39-та минута.

През второто полувреме резултатът можеше да стане още по-голям, но гредите на два пъти спасиха французите.

Форматът на надпреварата задължава двата отбора да си бият дузпи след края на редовното време, без значение крайния резултат. При 11-метровите наказателни удари лондончани отново победиха, вкарвайки два от петте си, докато "хлапетата" успяха само веднъж.

Така Арсенал има четири точки в турнира – три за победата в редовното време и една за успеха при дузпите. Следващият мач от турнира е между Ливърпул и Лион, който ще се проведе на 11-ти декември. Два дни по-късно играят Арсенал и Милан, а на 16-и декември е заключителната среща между Ливърпул и Милан.