Ямбол записа най-категоричния си успех от старта на сезона в Националната баскетболна лига за мъже.

Състезателите на Александър Алексиев разгромиха амбициозния тим на ЦСКА с 90:65 точки, в последен мач от деветия кръг на родния баскетболен елит. Още до почивката домакините водеха с двуцифрен резултат и не позволиха на противника да поведе до края на срещата.

Уил Таварес стана най-резултатен за победителите с 27 точки. Иван Лилов добави още 15. За ЦСКА Джордан Калахън реализира 15, а резервата Мартин Сотиров завърши с 13.

Успехът беше трети за Ямбол като те вече са девети във временното класиране. За ЦСКА загубата е четвърта в последните им пет срещи. Воденият от Росен Барчовски състав е осми в таблицата с актив от 3 успеха и 5 загуби.