Отборът на Хърватия се класира на четвъртфиналите на Световното първенство по футбол в Катар. Тимът на Златко Далич успя да се наложи над състава на Япония след изпълнение на дузпи.

В редовното време двата отбора завършиха 1:1. Първо азиатците, които играха за четвърти път на осминафинал на Световно първенство, поведоха след гол на нападателя на Селтик Дайзен Маеда в края на първото полувреме. Малко над 10 минути след началото на втората част отборът на Хърватия изравни след гол на Иван Перешич.

Двубоят завърши при равен резултат дори и след продължения, а при дузпите герой за хърватите стана вратарят Доминик Ливакович, който спаси три изстрела от бялата точка на японците.

Така отборът на Хърватия, който на Световното първенство в Русия преди четири години игра финал, на Мондиала в Катар продължава към четвъртфиналите, където ще срещне победителя от осминафиналния двубой между Бразилия и Република Корея.