Черно море изненадващо победи водача в класирането Левски с 3:0 гейма (25:22, 25:19, 25:22) в среща от деветия кръг на мъжкото волейболно първенство на България.

Левски започна по-уверено в началото на първия гейм, но след 7:7 домакините обърнаха нещата в своя полза, взимайки предимство при 13:11 и след това, поддържайки разлика от 3-4 точки, успяха да поведат след 25:22.

Успешният старт в двубоя вдъхнови максимално състезателите, водени от старши треньора Пламен Христов, които започнаха уверено във втория гейм със 7:3 и затвориха частта с 25:19.

Състезателите на Николай Желязков взеха преднина от 12:8 в третата част, но домакините изравниха 14:14 и след 25:22 стигнаха до крайния успех.

За победителите най-резултатен бе Симеон Димитров с 15 точки, а топ реализатор за Левски стана Венислав Антов с 18.