Франция победи с 3:1 Полша в първия днешен 1/8-финал от Световното първенство.

Успеха донесоха Оливие Жиру, който изведе "петлите“ в 43-ата минута, с което стана голмайстор №1 в историята на националния отбор с 52 попадения и Килиан Мбапе, който първо покачи на 2:0 в 74-ата минута, а след това направи 3:0 в 90-ата минута. Роберт Левандовски намали на 3:1 в 97-ата минута, оформяйки крайния резултат. Мбапе вече има 5 попадения през този Мондиал и общо девет след 4-те си в Русия през 2018-а. Така той подобрява рекорда на Пеле от 7 гола, който бе най-резултатен на Световни първенства преди навършването на 24 години. Освен, че се разписа, Мбапе се отчете и с асистенция за Жиру.

В 1/4-финалите Франция ще играе срещу победителя от късния 1/8-финал днес, противопоставящ Англия на Сенегал.