Лия Каратанчева и Гергана Топалова се класираха за финалния кръг на квалификациите на турнира по тенис за жени в Дубай с награден фонд 100 хиляди долара и гостоприемство.

Каратанчева победи убедително №433 в световната ранглиста Жилек Куламбайева от Казахстан с 6:1, 6:3 за 55 минути.

Българката поведе с 5:0, за да спечели първия сет с 6:1. Във втората част Каратанчева изостана с 0:3, но взе следващите 6 гейма и стигна до успеха.

За влизане в основната схема Каратанчева ще играе срещу №332 в света Катерина Бондаренко от Украйна.

Гергана Топалова също започна с победа. Тя се наложи над Хумера Бахармус от Индия с 6:3, 6:3 за 78 минути.

Българката поведе с 3:0 в първия сет, но допусна изравняване. След това тя взе следващите 3 гейма, за да поведе в резултата. След 1:2 във втората част Топалова спечели пет от следващите шест гейма и затвори мача.

За влизане в основната схема Топалова ще играе срещу номер 331 в световната рангистата Мария Тимофеева от Русия.

По-късно днес Изабелла Шиникова ще стартира в квалификациите срещу Розали Ван дер Хок от Нидерландия.