Българският национал Александър Николов и италианския гранд Кучине Лубе (Чивитанова) записаха трета поредна победа в най-престижния европейски клубен турнир - Шампионската лига.

Първенецът на Италия победи като гост белгийския Кнак (Рьозеларе) с 3:1 (25:19, 21:25, 25:23, 29:27) гейма от груповата фаза на надпреварата, която се игра пред над 1600 зрители в зала "Томабел".

Алекс Николов, който навърши 19 години в деня на мача, започна като титуляр, след което беше сменен в третия гейм от Матиа Ботоло, за да се върне в игра в края на четвъртата част.

Рожденикът приключи с 12 точки, с колкото се отчете и Бартелеми Шинениезе за успеха. Най-полезен за Лубе беше звездата Иван Зайцев с 21 точки, а Марлон Ерера добави още 17 за победата.

С успеха италианският гранд излезе еднолично начело с 3 победи от 3 срещи и 8 точки. Белгийският тим е трети с успех и две поражения и 2 точки.

В следващия 4-и кръг мачове в групата Николов и компания са домакини на френския Тур, а Кнак приема португалския Бенфика.