Александър Лазаров се класира за втория кръг на тенис турнира от сериите "Чаланджър", който продължава в португалския град Мая. Четвъртата ракета на страната ни в мъжкия  тенис и номер 303 в света победи 267-а в ранглистата италианец Алесандро Джанеси с 6:3, 6:4 за час и 16 минути игра. Лазаров загуби веднъж подаването си в мача, но проби на три пъти по-предно класирания му опонент, за да запише трети успех в надпреварата.

Българинът започна от квалификациите, където наделя последователно над Фелбауш от Швейцария и Роча от Португалия с по 2:0 сета. До момента родният тенисист си осигури 11 точки, с които със сигурност ще се завърне сред първите 300 в класацията на АТП при нейното обновяване.

В следващия кръг Лазаров очаква победителя от срещата между третия поставен Елиас Имер от Швеция и един от най-големите френски таланти - Лука ван Аш, които ще играят в утрешния ден.