Латина с Иван Алипиев в състава си, постигна победа с 66:64 (17:18, 19:15, 12:13, 18:18) като гост на Риети в мач от осмия кръг на италианската Серия А2 по баскетбол за мъже.

Българинът отново се представи на ниво и завърши с 10 точки, 6 борби и 1 асистенция за 31 минути като титуляр.

Латина е на седмо място във временното подреждане с 4 победи и 4 загуби.

Виртус Поцуоли, където играе Георги Сираков, допусна девето поредно поражение в Италия през този сезон. Съставът отстъпи като домакин с 60:63 пред Салерно в двубой от деветия кръг в регион D на Серия Б.

Българинът се отличи с 8 точки, 5 борби, 2 асистенции и 1 отнета топка за 29 минути като титуляр.

Виртус Поцуоли е с баланс от 0-9, заемайки последно място в класирането.

В друг мач от кръга Борислав Младенов и Виртус Имола отстъпи като гост на Анкона с 85:87 в среща от деветия кръг на регион C в Серия Б.

Сънародникът ни започна като титуляр и завърши с 16 точки, 6 борби и 1 асистенция за 35 минути.

Виртус Имола има 5 победи и 4 загуби, което му отрежда девета позиция в подреждането.