Драматични мачове в ББЛ А група
20:22 / 27.11.2022
455
©
Много мачове от ББЛ А група се изиграха в неделя, като в някои от срещите победителят не бе ясен до последно.

На Запад Политехника постигна драматичен обрат срещу Правец със 79:78 в среща, изиграна в "Овергаз Арена“ в София.  След поредица от размени на водачеството в началото, след десет минути игра резултатът бе равен – 22:22. Баскетболистите на Иван Коцев взеха инициативата през втория период и дръпнаха с двуцифрена разлика, като на почивката водеха с 46:34. След паузата играта бе много равностойна, като преди заключителната четвърт авансът им бе 11. Политехника обаче не се отказа и започна да топи изоставането си, а 14 секунди преди края тройка на Апостол Щерев донесе и пълния обрат – 79:78. Правец получи право на последна атака, но не успя да се разпише и победата отиде за съперника.

Дабъл-дабъл за победителите записаха Стефан Георгиев (18 точки и 12 борби) и Ивайло Константинов (16 точки и 11 асистенции). Иван Николов има 15 точки и 7 борби, по 11 точки реализираха Апостол Щерев и Орлин Атанасов. За Правец Николай Иванов реализира 26 точки. Данаил Христов има 20 точки и 12 борби, 16 точки вкара Даниел Милчев.

В регион Юг не се получиха изненади, но Хасково вкара впечатляващите 25 тройки в мача. Това стана при убедителната победа срещу Раковски със 125:65 в зала "Иван Симеонов“ в Пазарджик. Баскетболистите на Янко Желев се откъснаха с 38:10 още след първата четвърт, а на почивката вече водеха с 64:26. Преднината им достигна 53 преди заключителната четвърт, като до края те спечелиха още по-убедително.

Кристиян Желев бе най-резултатен за победителите с 25 точки (7 тройки). Динко Христов се отчете с 22 точки (6 тройки) и 9 борби, 19 точки има Владимир Георгиев, с по 14 са Ивайло Тонев (3 тройки, 11 борби) и Виктор Колянов (4 тройки, 7 борби), а по 10 точки добавиха Тихомир Желев (7 асистенции) и Иван Иванов. За съперника Георги Караджинов отбеляза 15 точки, с 14 е Милко Лачев, 11 има Никълъс Дуйнов.

Чавдар се поздрави с трудна победа над Видабаскет със 76:72 в мач от регион Център. Тимът от Троян води от първата до последната минута в своята зала, но въпреки това успехът не дойде лесно. През по-голяма част от двубоя Видабаскет се държеше съвсем близо и разликата рядко минаваше 10 точки. Кошовете на бърза атака бяха ключови за Чавдар, а нещата се решиха в последните пет минути от мача. В началото на заключителния период разликата бе едва три точки, но няколко добри нападения на домакините им дадоха аванс от 9, който се оказа достатъчен.

Радослав Кочев поведе Чавдар за победата с 18 точки, 12 борби и 6 асистенции. 16 точки добави Николай Маринов, по 15 - Мариян Хубанов и Камен Пенчев. За Видабаскет 23 точки и 11 борби записа Никола Емилов, 18 и 10 асистенции добави Калоян Петров и съответно 12 и 11 - Юлиян Цветанов и Филип Емилов.

На Изток Шумен -2 се наложи над Ънстопабъл с 89:74. Баскетболистите на Звонко Папак водеха почти през целия мач, но с малка преднина, като на няколко пъти съперникът им изравняваше и дори за кратко повеждаше. Така те започнаха последната част едва с 4 точки аванс, но след силни финални десет минути спечелиха по-изразително.

Росен Иванов бе над всички за успеха с 21 точки и 16 борби. Никола Любенов реализира 19 точки, с 18 е Ивелин Йорданов. За отбора от Добрич Петър Демирев записа 21 точки и 7 асистенции. Кирил Кънев е с 16 точки и 8 борби, Добромир Шерингов има 13 точки.