Франция се наложи над Дания с 2:1 във втория кръг от Група "D" на Мондиал 2022. Така актуалният световен шампион стана първият отбор, който си гарантира мястото на 1/8-финалите след две победи до момента. Дания трябва да заслужи мястото си в елиминациите само с успех срещу Австралия в последната среща. Двата гола за "петлите" след почивката вкара Килиан Мбапе, а между тях Андреас Кристенсен изравни за датчаните. Така французинът изравни съотборника си в ПСЖ Лионел Меси по брой попадения на световни финали - 7.

Първото положение пред една от двете врати бе за Франция. В 10-ата минута при бърза атака Тео Ернандес центрира топката отляво, Адриен Рабио свали с глава към Оливие Жиру, който не успя да я намери добре от чиста позиция. Малко по-късно завърналият се в състава на "петлите" след контузия Рафаел Варан скочи най-високо при ъглов удар и стреля с глава, но топката бе избита пред вратата от датски защитник.

В 15-ата минута Дембеле центрира отдясно, а Жиру нанесе неточен удар с глава.

В средата на първата част Антоан Гризман изведе чудесно с външен фалц Килиан Мбапе, който бе на път да изскочи сам срещу вратаря, но Андреас Кристенсен го фаулира отзад и получи жълт картон.

Веднага след това Дембеле отново центрира отдясно, а Рабио стреля с глава в далечния ъгъл, но вратарят Каспер Шмайхел изби топката.

След половин час игра Мбапе преодоля с лекота двама датчани отляво и центрира на далечната греда, където Жул Кунде нанесе удар, а Хойберг го блокира пред голлинията. След това Шмайхел парира с крак и удар на Гризман.

В 36-ата минута Дания направи бърза контраатака, като Корнелиус нанесе тежък изстрел отдясно покрай вратата.

В 40-ата минута Килиан Мбапе стреля над вратата.

В 56-ата минута Мбапе направи пробив от центъра, който завърши с удар с левия крак, който бе избит от Шмайхел в корнер.

В 59-ата минута Чуамени изведе Гризман, който си спря топката на гърди и изскочи сам срещу вратаря, но стреля от въздуха над вратата.

В 61-вата минута Франция успя да открие резултата и да материализира превъзходството си. Килиан Мбапе и Тео Ернандес направиха двойно подаване и звездата на Пари Сен Жермен стреля без забавяне между двама датски защитници, като Шмайхел не видя добре топката, която се озова зад гърба му - 1:0. Това бе гол №30 за Мбапе за националния отбор.

Дания много бързо стигна до равенство. При заучено положение след ъглов удар Кристиан Ериксен центрира, Йоаким Андерсен отклони топката с глава на задна греда, където Андреас Кристенсен изпревари Рабио и с глава я заби под напречната греда.

В 73-ата минута датчаните имаха възможност да направят пълен обрат, но ударът на Йеспер Линдстрьом бе спасен от Лорис.

5 минути по-късно след корнер на Гризман Чуамени плонжира с глава и насочи топката във вратата, но тя срещна рамото на Меле и излезе в корнер. При следващия ъглов удар Кунде направи пропуск, а след това Адриен Рабио бе напът да вкара красив гол с акробатичен удар, но топката профуча над напречната греда.

Дания отговори с пропуск на резервата Мартин Брайтуейт.

В 86-ата минута отново Франция излезе напред в резултата. При атака на резервата Коман отдясно, той върна към Гризман, който центрира остро и Мбапе връхлетя върху топката на задна греда, като я вкара в мрежата с тяло.

В последните минута Мбапе имаше възможност и за хеттрик, но не успя да отбележи за трети път.