Отборът на Бразилия стартира с победа участието си на Световното първенство в Катар. Футболистите на Тите надиграха категорично състава на Сърбия и спечелиха първия си двубой от група "G" с 2:0.

В герой за Бразилия се превърна нападателят на Тотнъм Ричарлисон, който отбеляза и двата гола. Играчите на Тите имаха надмощие още от самото начало на срещата, но стигнаха до попаденията си едва през второто полувреме. Ричарлисон се разписа в 62-ата и 73-ата минута като за двата гола асистенциите бяха на Винисиус.

Победата изведе тимът на Бразилия на върха в групата, където втори е съставът на Швейцария, който в другата среща от нея победи Камерун с 1:0. Следващият съперник в групата за бразилците, които преследват рекордна шеста световна титла, е тимът на Швейцария.