Женският национален отбор на България записа втора загуба в квалификациите за Европейското първенство по баскетбол за жени през следващата година. Тимът ни отстъпи на европейския шампион Сърбия с 51:79 в Белград.

Домакините имаха предимство в началните минути, а българските баскетболистки се противопоставиха по-успешно на именития си съперник през втората част на срещата. Домакините имаха сериозен аванс на полувремето, когато разликата беше 56:16 в тяхна полза, но българските баскетболистки успяха да намалят изоставането си в последните две части.

Тина Краишник бе най-резултатна за домакините с 18 точки, а за България Борислава Христова вкара 14.

Това бе първи мач за отбора ни в този квалификационен прозорец, като на 27 ноември предстои гостуване на Хърватия във Вуковар.