Отборите на Уругвай и Южна Корея завършиха 0:0 в първия мач от група Н на Световното първенство в Катар. Азиатците започнаха по-силно мача и определено имаха предимство в първите минути, а защитата на Уругвай на няколко пъти трябваше да спира атаки на съперника.

С пропуски за Уругвай се отчетоха Дарвин Нунес , който не успя да я засече на няколко метра пред вратата. Юи-Чо Хуан изпусна едно от най-чистите положения за Южна Корея, а за Уругвай Феде Валверде и Диего Гудин уцелиха гредите. След четвъртото нулево равенство на това Световно първенство Уругвай и Южна Корея започнаха участието си на Мондиала с по една точка.

Другата среща от тази група противопоставя отборите на Португалия и Гана, а първият мач на Кристиано Роналдо на това Световно първенство започва в 18:00 часа българско време.