Отборът на Испания започна ударно участието си на Световното пърпвенство по футбол в Катар. Избраниците на селекционера Луис Енрике постигнаха най-категоричната си победа на финали на световни първенства, след като в първия си мач от група "Е“ на турнира отнесоха Коста Рика със 7:0.

И тримата нападатели, които започнаха мача за Испания, вкараха голове. Дани Олмо в 11-ата минута даде старт на наказателната акция на "Ла Фурия“. Десет минути по-късно Марко Асенсио удвои преднината на Испания. Още десет минути по-късно Феран Торес от дузпа покачи на 3:0.

След почивката тоталната доминация на испанците продължи, като играчите на Луис Енрике се забавляваха на терена.

В 54-ата минута с втория си гол в мача Феран Торес направи резултата 4:0. Гави в 75-ата минута също се записа сред голмайсторите за Испания, за 5:0 в 14-ия си мач с екипа на страната си. Карлос Солер в първата минута на добавеното време на двубоя направи 6:0 за Испания. Алваро Мората в третата минута на продължението оформи крайното 7:0 за Испания.