Отборът на Япония победи Германия с 2:1 в първия мач от група "Е“ на Световното първенство по футбол в Катар.

Азиатците успяха да стигнат до успеха след обрат в резултата, като до 75-ата минута изоставаха с 0:1.

Бундестимът започна по-активно мача на стадион "Халифа Интернешънъл", като Илкай Гюндоган в 33-ата минута от дузпа откри резултата в мача, давайки преднина на Германия.

Попадение на  Кай Хаверц за Германия бе отменено заради засада в добавеното време на първата част на мача.

През втората част японците започнаха да поглеждат все по-често и уверено към вратата на Германия, като в 73-ата минута Хироки Сакай пропусна добро положение за Япония а отлична намеса на вратата на Германия имаше Мануел Нойер.

В 75-ата минута резервата Рицо Доан възстанови равенството, завършвайки бърза контраатака на тима на Япония. В 82-ата минута друга резерва на японците – Такума Асано, вкара втори гол за азиатците, след самостоятелен пробив, за пълния обрат в мача.

С голяма заслуга за успеха на Япония бе вратарят на тима Шуичи Гонда, който на няколко пъти с великолепните си намеси запази вратата си.